Univerzálny paletový systém

By Webmaster on jún 01 in Blog.

METALING

Univerzálny paletový systém

Štandartné upínacie palety horizontálnych obrábacích centier sa nám ukázali, ako nevyhovujúce. Časté výmeny upínacích prípravkov znamenali pracné polohovanie, centrovanie, zisťovanie nových nulových bodov pri každej výmene. Z týchto dôvodov sme pristúpili ku krokom na vývoj a konštrukciu univerzálneho paletového systému, ktorý úspešne používame už dlhé roky na všetkých našich horizontálnych OC. Jedná sa o masívnu oceľovú a brúsenú platňu s dvoma polohovacími otvormi D30 mm v kalených oceľových a brúsených púzdrach. Paleta je pri montáži raz vycentrovaná a pevne priskrutkovaná k palete OC.

Univerzálny paletový systém

oceľovú a brúsenú platňu s dvoma polohovacími otvormi

Každý upínací prípravok je koštruovaný so zreteľom na polohovacie otvory a upínacie skrutky. Celý proces výmeny upínacieho prípravku je jednoduchý a pohodlný. Iba 10mm vysokém oceľové kalené čapy ľahko zapadajú do do polohovacích otvorov a spoľahlivo zabezpečujú opakovateľnosť polohy a stabilitu upnutia.

Tento jednouchý a spoľahlivý systém nám umožnil maximálne skrátenie času nábehu na novú opakovanú výrobu, ako aj zníženie námahy a pracnosti.

Top